Gulet CharterGulet Charter Motor Yacht CharterMotor Yacht Charter Saılıng Yacht CharterSaılıng Yacht Charter Super Yacht CharterSuper Yacht Charter Yacht RepaırYacht Repaır LocatıonsLocatıons DıscoverDıscover
RESERVE

Mavi Tur Nedir?

Mavi Tur Nedir?

Ege ve Akdeniz kıyıları yanı sıra, yunan adalarını da kapsayan, günübirlik yada konaklamalı gerçekleştirilen yat, gulet ve tekne gezilerine Mavi Tur denilmektedir.

 

Mavinin her tonunu bağrında taşıyan denizlerde çıkılan bu yolculuk, tatil sektörüne yeni bir boyut, tatilcilere yeni heyecanlar kazandırmaktadır.

3 ile 16 arasında değişen kabinlerde, 36 kişiye kadar seyahat edebilme kapasitesi bulunan Yat ve guletlerde başlayan bu mavi yolculuk, günlük yada haftalık Mavi Tur Tekne Kiralama ile start almaktadır.

Akdeniz yada Ege kıyıları boyunca, denizin kıyıdan karaya doğru sokulduğu koyların güzelliklerini keşfetmek, bakir ormanların ve kayalıkların arasında gizli kalmış maviliklerin huzur veren atmosferinde sıradışı bir tatil deneyimi geliştirmek için doğru tercih olan Mavi Yolculuk, en popüler destinasyonlardan oluşan rotalara sahiptir.

Genel olarak yaz mevsiminde taleplerin arttığı, mayıs ayının başlaması ile birlikte, Kasım a kadar sürebilen bu farklı turizm aktivitesinin, gün geçtikçe popülaritesi artmakta, yeni rotasyonlar, bu yolculuğa dahil olmaktadır.

 

Mavi Yolculuk Rotaları

Ege ve Akdeniz'in bakir kalmış kıyılarında gizli koyları keşfetmek, su altı dünyası ile tanışmak, benzersiz ve huzur dolu bir tatil deneyimi yaşamak için en doğru adres olan Mavi Tur, tabiat ananın sakladığı güzelliklere tanıklık etmek için bulunmaz bir fırsat sunmaktadır.

 

Mavi Yolculuk Rotaları; Bodrum, Marmaris, Kaş, Kekova, Fethiye, Antalya ve Göçek limanlarından başlayarak, 20 farklı koy boyunca devam etmektedir.

En çok talep gören rotalar; Marmaris- Fethiye, Marmaris- Datça- Marmaris, Bodrum-Gökova-Bodrum, Demre-Fethiyedir.

Farklı rotalarda, birden fazla koyu gezme imkanı, bunun yanı sıra, en uygun koylarda su altı dalışı ve deniz altındaki dünyaya merhaba diyebilmenin de ayrıcalığını yaşatan bu gezi, Mayıs ayının başlaması ile birlikte tüm yaz boyunca devam etmekte ve ekim ayına kadar da kesintisiz gezi rotasına yön vermektedir.

 

Mavi Tur Tekne Kiralama

Mavi tur yapılacak bölgede hazır bulunan teknelerin kapasitesi, gezi rotası ve verilecek hizmetin içeriğine bağlı olarak şekillendirilen kiralama ve fiyatlandırma seçenekleri, çıkılacak gezinin gün ve saatine göre de değişkenlik göstermektedir.

Yat, gulet yada tekneler ile çıkılan bu yolculuğa, aynı zamanda kabin kiralayarak daha ekonomik olarak da dahil olunabilmektedir.

Mavi Tur Nedir?
Mavi Tur Nedir?
İlgili Haberler