Gulet CharterGulet Charter Motor Yacht CharterMotor Yacht Charter Saılıng Yacht CharterSaılıng Yacht Charter Super Yacht CharterSuper Yacht Charter Yacht RepaırYacht Repaır LocatıonsLocatıons DıscoverDıscover
RESERVE

En güzel koylar

 

Deniz veya okyanusun karaya doğru oluşturduğu sığ girintilere koy adı verilir ve ülkemizin tüm deniz kıyılarında görülse de özellikle Ege-Akdeniz bölgesinde sıkça karşılaşılan bir coğrafi yer şeklidir. Türkiye’de bulunan En Güzel Koylar denilince de akla ilk olarak Ege Koyları ve Akdeniz Koyları gelmektedir. Yeşilin mavi ile birleşip bir ahenk oluşturduğu Marmaris’te eşi benzeri görülmemiş koylar, günün her saatinde farklı bir güzellik sunmaktadır. Eski uygarlıkların bıraktığı kalıntılarla da ambiyans yaratan ve inci gibi dizilen bu koylar; Kumlubük Koyu, Bördübet Koyu, Abdi Reis Koyu, Selimiye Koyu, Amos Koyu, Çiftlik Koyu, Boncuk Koyu, Akvaryum Koyu, Lacivert Koy, Hisarönü Koyu, Bozburun Koyu vb. şeklindedir. Her bir koyun kendine has doğası ve manzarası bulunduğu için tek tek görmek farklı duyguları canlandıracaktır.

Fethiye’de yer alan koylar ise; Kabak Koyu, Gemile Koyu, Kıdrak Koyu, Katrancı Koyu, Soğuksu Koyu, Cennet Koyu ve Günlüklü Koyu’dur. Her sene yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Fethiye, dolu dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin de ilk adresi. Birçok eğlence aktivitesi barındıran bu bölgede tekne kiralayıp daha önce keşfedilmemiş koylar arasında yolculuk yapmak, unutulmaz anılar oluşturmak için en doğru seçim olacaktır.

Muğla’ya bağlı Göcek ve Bodrum’da bulunan koylar da yine turistler tarafından yoğun bir ilgi görmektedir. Bunlar; Sarsala Koyu, Osman Ağa Koyu, Hamam Koyu, Kille Bükü Koyu, Göbün Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Küçük Karanlık Koyu, Sıralıbük Koyu, Akvaryum Koyu, Merdivenli Koyu ve Yalıçiftlik Kargıcak Koyu, Göktürkbükü Cennet Koyu, Yalıkavak Küdür Koyu, Akyarlar Karaincir Koyu, Ortakent Yahşi Koyu olarak isimlendirilmiştir.

Saymakla bitmeyen bu çok değerli koylarda, masmavi deniz altın sarısı kumlarla bütünleşerek misafirlerine eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Dilediğiniz tekneyi kiralayarak ziyaret edebileceğiniz bu el değmemiş doğa harikaları, günlük yaşamda maruz kaldığınız yorgunluktan ve stresten kurtulmanızın çözümünü sağlamaktadır. Sizler de gezmek, görmek istediğiniz koyları belirleyerek bir benzeri daha olmayan bu yolculuğa çıkabilir, hayatınıza yeni bir soluk katabilirsiniz.

En güzel koylar
İlgili Haberler